Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Pogoda na luty 2016?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 21-12-2015 18:53
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 1664
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Janek
Niedostępny Ostatnio: 09-02-2016 15:56
Użytkownik: Janek
UżytkownikJanek
Imię i Nazwisko:Jan Kowalski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 63

Pogoda na luty 2016

Pogoda na luty interesuje nas coraz bardziej, szczególni te osoby, które będą korzystały z urlopu wypoczynkowego w tym czasie. Mianowicie można się domyślić, że jeśli ktoś ma dzieci w wieku szkolnym, to jednocześnie wybiera się mniej więcej w tym okresie czasu na ferie zimowe.

Podstawowym pytaniem, jakie sobie zadajemy jest to, czy rzeczywiście możemy liczyć na opady śniegu, i czy jeszcze w lutym będzie panowała prawdziwa zima. Okazuje się, że synoptycy na takie zapytania nie potrafią do końca odpowiedzieć jednoznacznie.

Na razie wszystkie spekulacje opierają się raczej na prognozie długoterminowej. A to oznacza, że luty jednak ma być miesiącem wyjątkowo ciepłym, jak na tą porę roku. Średnie temperatury mają wahać się mniej więcej od około 5 do 8 stopni Celsjusza. W związku z tym przyczyni się do tego, że co chwilę będziemy mieli do czynienia z odwilżami.

Oczywiście najniższe wartości na słupkach termometrów będziemy mogli odczytywać w okolicy Zakopanego. Tam nie zabraknie przymrozków, których średnia temperatura wynosić będzie około -4 stopnie Celsjusza.

Jeżeli chodzi o opady śniegu, to oczywiście ich największa kumulacja ponownie będzie skupiała się na Południu Polski. W pozostałych regionach śnieg może co najwyżej nieco poprószyć, ale jednocześnie, należy wziąć pod uwagę, że za chwilę może nastąpić prawdziwa odwilż. 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na luty 2016?

wisebook na Facebook'u