Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Rodzaje masażów relaksacyjnych – podstawowe informacje

7 lutego 2022 rodzaje masażów

Zbliża się Święto Zakochanych – Walentynki. W witrynach sklepowych widać mnóstwo czekoladowych serc, bombonierek, kwiatów, czy pluszaków. To stereotypowe prezenty dla zakochanych. Kupno takiego gadżetu nie jest złym pomysłem, można jednak być bardziej oryginalnym i zaoferować swojej drugiej połówce wizytę w SPA na relaksującym masażu. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów.

Jak wygląda masaż relaksacyjny

Zabiegi relaksacyjne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Zawdzięczamy to, między innymi, coraz większej dostępności do tego typu usług (np. w gabinetach SPA). Nie jest on zbyt ingerujący w nasz organizm, zatem możemy z niego korzystać nawet codziennie. Jak więc wpływa na nas masaż relaksacyjny? Oddziałuje on zarówno na sferę fizyczną organizmu, jak i tę psychologiczną. Pomaga się odprężyć, rozluźnić, co jest bardzo istotne w dzisiejszym, będącym w ciągłym biegu i stresie, świecie. W gabinetach kosmetycznych i SPA, poza samym dotykiem, stosuje się najczęściej, przygaszone światło (np. świec), aromaterapię naturalnymi olejkami, co potęguje doznania.

Rodzaje masażów

Choć wszystkie techniki masażu relaksacyjnego mają wspólny cel, można go wykonywać na bardzo wiele sposobów. Poniżej przedstawione zostaną te najpopularniejsze z nich.
Masaż klasyczny – przeprowadzany jest na całym ciele, bądź jego fragmencie. Wykonywany całą dłonią, kostką bądź kciukiem. Ma za zadanie poprawić krążenie obwodowe i przyspieszyć przemianę materii.

Masaż stemplami ziołowymi – na tradycyjne stemple składa się kurkuma, kamfora, kafir oraz trawa cytrynowa. Masażysta początkowo uciska wybrane miejsca, a w miarę stygnięcia stempli, naciska on mocniej.

Masaż ten pomaga na bóle mięśni oraz nadmierne zmęczenie.
Masaż gorącymi kamieniami – na ciele osoby masowanej należy położyć gorące kamienie, by następnie przesuwać nimi po ciele klienta. Masaż taki uspokaja oraz zwiększa odporność.

Masaż Lomi-Lomi – wywodzi się z Hawajów. Obejmuje całe ciało, masażysta wykonuje masaż całymi przedramionami, jego ruchom towarzyszą elementy tańca. Masując ten sposób, stara się on dostosować swój rytm do rytmu oddechu klienta. Zabieg ten odpręża, uwalnia endorfiny, ale też przyspiesza przemianę materii.

Masaż aromaterapeutyczny (zapachowy). Używa się w nim olejków eterycznych, które dobiera się indywidualnie do konkretnej osoby. Masowana osoba nie tylko całkowicie się odpręża. Uwalniane podczas masażu olejki mają działanie zdrowotne, znajdujące się w nich substancje lecznicze, bez problemu wchłaniają się przez skórę do organizmu.

Masaż czekoladą – połączenie masażu klasycznego z użyciem olejków o zapachu czekolady oraz kremu z czekolady. Poprawia nastrój, a przy tym pozostawia przepiękny zapach. On z kolei aktywizuje produkcję endorfin (hormonu szczęścia).

Masaż ujędrniający – ma za zadanie zmniejszenie cellulitu. Rozbija on tkankę tłuszczową na mniejsze cząstki. Dzięki niemu, skóra jest bardziej napięta, włókna kolagenowe ulegają wzmocnieniu. Wykonuje się go na pośladkach, udach, nogach oraz brzuchu.

Niezależnie od tego, który z masaży wybierzemy, ma on jedno zasadnicze zadanie: ma nas odprężyć i zrelaksować.

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport z Chin - jaką drogą?
Ekran projekcyjny elektryczny
plecaki do biegania

Jesteś zainteresowany reklamą?