Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś

Gra na ukulule – dlaczego warto uczyć się grać na ukulele?

3 lutego 2022 nauka gry na ukulele

Ukulele wygląda jak miniaturowa gitara, której zakrzywiony kształt jest wyjątkowo uroczy. Gra na ukulele jest łatwa, co czyni je idealnym instrumentem dla początkujących. Nawet jeśli znasz tylko dwa akordy, ukulele zawsze pięknie brzmi i w mgnieniu oka przenosi nas mentalnie na Hawaje. Instrument jest obecnie bardzo trendy, ale nie tylko dlatego warto się nauczyć na nim grać.

Jak grać na ukulele? Czy nauka gry na ukulele jest trudna?

W porównaniu z innymi instrumentami ukulele jest łatwe do nauczenia. Ma tylko cztery struny i nadaje się dla osób w każdym wieku. Gitara, często polecana jako pierwszy instrument, ma 6 strun.

Dlaczego to robi różnicę? Ponieważ mniej strun oznacza mniej potencjalnych miejsc, do których muszą sięgnąć palce.

Osoby, które uczą się akordów gitarowych dobrze wiedzą, że nawet popularne akordy są często trudne do uchwycenia, zwłaszcza dla początkujących. Często potrzebne są 3 lub 4 palce, które następnie trzeba w skomplikowany sposób rozłożyć na podstrunnicy.

Z drugiej strony, ten sam akord na ukulele często wymaga jedynie umieszczenia palca lub dwóch we właściwym miejscu. To duża zaleta, zwłaszcza na początku, ponieważ mózg nie przyzwyczaił się do kontrolowania i poruszania palcami w ten sposób.

Ponieważ w wielu popularnych obecnie utworach często używa tych samych akordów, można je grać niezliczoną ilość razy, po prostu znając 3-4 ważne akordy. Szukając kolejnych wyzwań, można poszerzać swój repertuar.

Ukulele — instrument, który można zabrać wszędzie

Ukulele świetnie się sprawdza w podróży. Można go podłączyć w dowolnym momencie, prawie nie zajmuje miejsca i nie jest ciężkie. Czy w dłoni, czy na plecach, ukulele zawsze można mieć przy sobie. Nawet w zatłoczonym autobusie i pociągu.

Ukulele daje dużo radości

Kiedy ludzie słyszą ukulele, ich oczy się rozjaśniają. Na ukulele wszystko brzmi wesoło i przyjaźnie. Dlaczego tak jest?

Ukulele jest zwykle strojone w GCEA, (strojenie hawajskie). To wiele tłumaczy. Struna G to zwykle tak zwane wysokie G („High G”), dlatego samo ukulele nie brzmi szczególnie głęboko, ale raczej bardzo wesoło. Natychmiast wprowadza radosny nastrój.

To nie znaczy, że na ukulele nie można grać ballad i melancholijnych piosenek. Istnieją specjalne struny do ukulele, które mają niskie G, które pozwalają zmienić „nastrój” gry.

Grający na ukulele rzadko gra sam

Gdyby była nagroda za najbardziej towarzyski instrument, prawdopodobnie trafiłaby ona na ukulele.

Bardzo rzadko można spotkać samotnika grającego na ukulele. Nieważne, czy w parku, czy na festiwalu. Jeśli ktoś wyciąga ukulele, natychmiast dołączają się albo przynajmniej przyglądają inni.

Muzyka grana na ukulele zawsze ma w sobie coś wesołego. Ukulele nie tworzy bariery jak gitara czy inne instrumenty.

Najlepszy instrument dla początkujących

Gitara to zdecydowanie dobry instrument dla początkujących, ale bez nauczyciela trudno jest nauczyć się grać na gitarze. Nawet podstawowe akordy są zbyt trudne do uchwycenia, a dla wielu ludzi jest już trudna w obsłudze ze względu na swój rozmiar, zwłaszcza dzieci mają z nią problemy.

Ukulele to idealny pierwszy instrument. Widoczne są szybkie postępy, szczególnie na początku. Całkiem szybko można nauczyć się pierwszego utworu. Jednak instrument ma o wiele więcej do zaoferowania. Podobnie jak na gitarze, można grać palcami instrumentalne wersje piosenek, które są niesamowicie złożone.

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

żeglarstwo dzieci
Jak dobrać odpowiednią fototapetę do wnętrza
apartamenty w zakopanem

Jesteś zainteresowany reklamą?