Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś

Trening bokserski w domu

2 marca 2022 trening bokserski


Trening bokserski w domu? Czemu nie! Coraz więcej kobiet i mężczyzn chce regularnie trenować w warunkach domowych. Jak się okazuje w praktyce, nawet w zaciszu salonu można przed komputerem lub przed ekranem telewizora wykonać porządny 45-minutowy trening. Jakie ćwiczenia powinny znaleźć się w takim treningu? Po jakie akcesoria obowiązkowo należy sięgnąć? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Jak wygląda trening bokserski w domu?

Tak naprawdę bez problemu można w domu wykonać solidny trening bokserski. Większość osób, którzy chcą na stałe wprowadzić do swojego życia takie treningi śledzi w internecie trenerów personalnych, którzy krok po kroku pokazują od czego zacząć i jakie ćwiczenia wdrożyć na początek. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą wybrać moc takiego treningu. Początkowo jednak warto postawić na lżejsze ćwiczenia, gdyż trzeba przyznać, iż fachowy trening bokserski jest w stanie z ćwiczącego dość sporo potu wycisnąć. Nic dziwnego, że podczas 45-minutowych ćwiczeń osoba trenująca spala nawet do 600 – 700 kcal.

Profesjonalny trening z workiem bokserskim

Każdy, kto słyszy o treningu bokserskim, od razu ma na myśli ćwiczenia z workiem treningowym. Nic dziwnego, gdyż profesjonalne treningi bokserów prawie zawsze opierają się na takim sprzęcie. W domu również ćwiczący mogą zadbać o to, by wykonywać ćwiczenia z workiem bokserskim. Taki trening będzie wówczas naprawdę mocny. Osoba ćwicząca szybko zauważy, że już po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń, jej kondycja i refleks są na znacznie lepszym poziomie. Ponadto, w ten sposób bardzo szybko można wyćwiczyć wszystkie mięśnie. Obserwując zawodowców lub wykupując trening u trenera personalnego, osoba ćwicząca nauczy się techniki wykonywania konkretnych ćwiczeń. Jest to niezwykle ważne, gdyż trening bokserski nie opiera się tylko i wyłącznie na założeniu rękawic i boksowaniu w worek. Odpowiednia pozycja ciała, właściwa praca nóg, doskonała praca rąk, moc ciosów – to wszystko przyczynia się do tego, że taki trening jest naprawdę niezwykle skuteczny.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Trzeba podkreślić jednak, że trening każdego boksera również opera się na odpowiedniej rozgrzewce oraz na stretchingu po zakończonych intensywnych ćwiczeniach. Warto więc o tym pamiętać wykonując taki trening w domu. Mnóstwo osób skupia się bowiem wyłącznie na elementach „walki”. Zadawanie ciosów z bliskiej lub dalszej odległości jest bardzo wyczerpujące i wymaga wiele siły od osoby trenującej. Po tym jednak sprawdzą się doskonale inne, lżejsze ćwiczenia. Dodatkowo, do treningu bokserskiego można wdrożyć również inne sprzęty. Bokserzy często korzystają ze sprzętów do kardio, gdyż one także w głównej mierze pozwalają im utrzymać dobrą kondycję. Hantle, taśmy itp. doskonale przydają się do tego, by popracować nad siłą i dynamiką. Taki intensywny trening może być spokojnie wykonywany przynajmniej kilka razy w tygodniu. Poleca się jednak na początek skorzystać z rad fachowców, którzy podpowiedzą, jakie ćwiczenia będą najlepsze oraz w jakie sprzęty najlepiej zainwestować.

kosmetyki dla mężczyzn

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

żeglarstwo dzieci
Jak dobrać odpowiednią fototapetę do wnętrza
apartamenty w zakopanem

Jesteś zainteresowany reklamą?