wisebook.pl

Blog tematyczny o lifestylu, motoryzacji i hobby

Lifestyle

Jak zrobić router z telefonu?

Jak zrobić router z telefonu?

Chyba każdy z nas zna tę sytuację, kiedy internet przestaje działać w najmniej spodziewanym momencie. Na szczęście, da się temu zaradzić w szybki i łatwy sposób. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że rolę poręcznego routera może pełnić smartfon. Jak zrobić router z telefonu?

Smartfon – źródło internetu

Aby mieć dostęp do internetu w kryzysowej sytuacji, wystarczy posiadać smartfona z dostępem do sieci. Awarie łącza niestety są na porządku dziennym, zarówno w domu, jak i w pracy. Dostęp do internetu może okazać się konieczny, jeśli chodzi zarówno o rozrywkę, jak i wypełnianie swoich obowiązków służbowych. Na szczęście, udostępnianie internetu z telefonu jest łatwe i szybkie. Nie potrzeba do tego większej filozofii. To, co liczy się dla użytkowników smartfonów to fakt, że do uruchomienia routera na telefonie nie potrzeba posiadać specjalnych aplikacji.

Jak zrobić router z telefonu?

Na początku koniecznie trzeba upewnić się, że posiadany model smartfona posiada opcję hotspota. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę telefonu hasło hotspot i zobaczyć, czy taka opcja wyświetli się na liście wyników. Najnowsze modele smartfonów praktycznie zawsze wyposażone są w tę funkcję, dlatego w każdej chwili mogą służyć jako router internetowy.

Kiedy opcja hotspota jest włączona na wybranym smartfonie, może się z nim połączyć praktycznie każde urządzenie, które posiada funkcję wi-fi. Warto zadbać o to, by telefoniczną sieć dodatkowo zabezpieczyć, przy pomocy skomplikowanej nazwy i hasła. Zabezpieczy to Internet przed dostępem niepowołanych osób. Warto także określić limit przesyłanych danych, – w takiej sytuacji hotspot wyłączy się, jeśli zostanie on przekroczony.

Co ciekawe, nawet te urządzenia, które nie są wyposażone w funkcję WiFi, łatwo mogą połączyć się ze smartfonem wyposażonym w hotspot. Wystarczy zaopatrzyć się w kabel micro USB. Następnie należy połączyć wybrane urządzenie telefonu przy pomocy tego kabla. Kolejnym krokiem jest udostępnienie internetu przez USB – taka opcja dostępna jest w ustawieniach telefonu.

Podsumowując, udostępnienie internetu z telefonu na komputer lub telewizor jest banalnie proste. Wystarczy posiadać stosunkowo nowy smartfon, który posiada opcje hotspota, bądź też zakupić specjalny, przeznaczony do tego celu kabel.

Trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystanie z sieci, do której podłączona jest duża liczba użytkowników, niesie ze sobą spore ryzyko utraty danych. Dlatego w trakcie korzystania z hotspota lepiej zrezygnować przykładowo z logowania się do swojego banku.

Przeczytaj więcej na korpol.pl

Udostępnij