Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Odkryj moc kolagenu!

26 lipca 2023 Odkryj moc kolagenu!

O kolagenie słyszał chyba każdy, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest ta substancja. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najdłużej zachować młodość swojej skóry, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, że kolagen jest dla niej bardzo ważny. Znajdź odpowiedzi na istotne pytania i zadbaj o swoją skórę jeszcze lepiej niż dotychczas. Być może przyszedł czas na zmianę kremu!

Co to jest kolagen?

Kolagen to najważniejsze białko budulcowe skóry – tworzy on strukturę podtrzymującą tkanki. Skóra właściwa składa się z kolagenu aż w 70-85 procentach. To właśnie dzięki temu białku skóra może zachować gęstość, gładkość i jędrność. Wraz z wiekiem kolagenu ubywa, dlatego warto sięgać po składniki mające zdolność pobudzania jego produkcji. Trzeba wiedzieć, że już około 25. roku życia produkcja kolagenu w skórze ulega ograniczeniu. To właśnie wtedy skóra zaczyna się starzeć, choć zazwyczaj nie jest to jeszcze zauważalne. Upływ czasu nie jest jednak jedynym czynnikiem powodującym ubytek kolagenu w skórze. Białko to jest niszczone przez promieniowanie UV i zanieczyszczenia powietrza, stres i toksyny. Należy pamiętać o tym, że kolagen występuje nie tylko w skórze – jest on obecny także w kościach, ścięgnach, chrząstkach, naczyniach krwionośnych, zębach i w rogówce oka. 

Co się dzieje, gdy w skórze jest za mało kolagenu?

Objawy zmniejszenia produkcji kolagenu przez organizm można łatwo rozpoznać. Wystarczy tylko spojrzeć na twarz i szyję, bo tam najszybciej pojawiają się oznaki starzenia. Skóra, w której jest za mało kolagenu, staje się wiotka, cienka i przesuszona, widać na niej zmarszczki, a nawet bruzdy. Dodatkowym objawem może być również osłabienie, przesuszenie oraz łamliwość włosów. O niedoborze kolagenu świadczą też bóle stawów oraz problemy z krążeniem.

Jeśli Twoja skóra wygląda całkiem dobrze, jednak wokół oczu zauważyć można już tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki, które pojawiają się najszybciej, to warto odebrać to jako sygnał do działania. Możesz szybko i w przyjemny sposób dostarczyć skórze cennego białka. Nie musisz decydować się na drogie zabiegi, bo rozwiązanie problemu nie wymaga takich działań. Systematyczna pielęgnacja skóry przy użyciu odpowiednich produktów daje znakomite rezultaty!

Jak uzupełnić niedobory kolagenu?

Warto sięgać po preparaty ze składnikami pobudzającymi produkcję kolagenu. Kolagen jako składnik kosmetyków przede wszystkim wzmacnia właściwości ochronne skóry i zabezpiecza ją przed ucieczką wilgoci oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. W kosmetykach znajdują się także składniki, które pobudzają skórę do produkcji kolagenu, np. witamina C.

Kolagen można też przyjmować doustnie w formie suplementu diety. To będzie wspomagać regenerację stawów i zwiększy produkcję mazi stawowej oraz wspomoże kondycję skóry, jednak warto pomyśleć o dostarczaniu tej substancji skórze wraz z kremem. Kremy z kolagenem lub z substancjami, które przyspieszają jego produkcję, poprawiają jędrność skóry i przywracają jej elastyczność oraz zdrowy wygląd. Kolagen w kosmetykach może zdziałać wiele dobrego, jeśli tylko zauważasz na swojej skórze objawy starzenia się lub Twoim utrapieniem są widoczne zmiany potrądzikowe. Co istotne, kolagen pobudza skórę do regeneracji, więc sprzyja także rozjaśnianiu przebarwień.

Materiał zewnętrzny

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport z Chin - jaką drogą?
Ekran projekcyjny elektryczny
plecaki do biegania

Jesteś zainteresowany reklamą?