Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś

Czy lodówki kompresorowe to dobra inwestycja?

9 maja 2022 Czy lodówki kompresorowe to dobra inwestycja?


Osoby lubiące podróżować kamperem będą potrzebowały odpowiedniej lodówki turystycznej. To właśnie dzięki niej możliwe stanie się przechowywanie w optymalnych warunkach produktów, które mają tendencję do szybkiego psucia się. Można wobec tego wozić ze sobą mięso, wędliny, nabiał i szereg innych produktów spożywczych. Trudno przecież czerpać przyjemność z codziennego jedzenia gotowych dań konserwowych. Kamper ma przyłącze prądu, więc można z łatwością podłączyć lodówkę. Wybór jest obecnie ogromny, wiele osób decyduje się na modele kompresorowe.

Co przemawia za tym, aby wybrać lodówki kompresorowe?

Lodówki turystyczne mogą być elektryczne, zasilane gazem lub kompresorowe. Ostatni typ sprawdza się idealnie podczas urlopu i wakacji. Będzie świetnym wyborem nawet w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz. Lodówki kompresorowe pozwalają na schłodzenie produktów spożywczych do nawet minus 20 stopni Celsjusza. Nie trzeba martwić się tym, że urządzenie będzie mniej efektywne podczas upałów. Wszystko zostanie świetnie schłodzone, niezależnie od czynników zewnętrznych. Dostępne są nawet modele lodówek kompresorowych do zabudowy, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kamperze. Jeśli ktoś podróżuje własnym środkiem transportu, to rozwiązanie to sprawdzi się rewelacyjnie.

Lodówki kompresorowe są zasilane napięciem stałym. Zaletą tego sprzętu jest niski pobór energii. Na korzyść lodówek sprężarkowych przemawia również niezwykle szybkie chłodzenie. Wystarczy kilkadziesiąt minut do tego, aby uzyskać ujemne temperatury. Jest także funkcja mrożenia, dzięki czemu można w środku lata cieszyć się pysznymi lodami podczas podróżowania kamperem. Nowoczesne lodówki kompresorowe są wyposażone w szereg rozwiązań technologicznych. Można nimi sterować zdalnie z poziomu smartfona. Jest to świetna opcja także do samochodu osobowego i ciężarowego, autokarów, przyczepy kempingowej. Jako że lodówki kompresorowe są mobilne, to nie ma problemu z ich przenoszeniem. Można wobec tego używać ich na działce, altanie i w domku letniskowym. Jak widać, zastosowań jest wiele.

Czym kierować się przy wyborze lodówki kompresorowej

Podczas wybierania lodówki turystycznej należy mieć na uwadze jej pojemność. Trzeba ją dobrać do swoich indywidualnych potrzeb i dostępnego miejsca. W sprzedaży znajdują się modele mające nawet więcej niż 60 l. Są one bardzo pojemne, na długą podróż lub wielodniowy wypad za miasto sprawdzą się idealnie. Kolejną kwestią będzie temperatura chłodzenia. Najtańsze modele są w stanie tylko schłodzić żywność przez stosunkowo krótki czas. Nie można liczyć na uzyskanie niskich temperatur, szczególnie podczas upalnych dni. Dobrej jakości lodówki kompresorowe zagwarantują temperaturę do nawet minus 20 stopni Celsjusza. Podczas zakupu trzeba również zwracać uwagę na zużycie energii. Jest to bardzo istotna kwestia. Im mniejszy pobór prądu, tym lepiej.

Każdego kupującego powinna interesować także kwesta wyposażenia dodatkowego. Obecnie można przebierać w modelach lodówek turystycznych. Każdy producent chce w jakiś sposób zachęcić do zakupu swojego urządzenia, dlatego sięga po różne udogodnienia. Godne polecenia są lodówki ze specjalnymi uchwytami, wyposażone w zabezpieczenie przed rozładowaniem, sterowane zdalnie, z cyfrową regulacją temperatury, wzbogacone o elektroniczny wyświetlacz i przełączniki zasilania. Można też często liczyć na rozmaite funkcje dodatkowe. Niektóre lodówki mają kostkarki do lodu, pozwalają na chłodzenie i mrożenie lub nawet grzanie potraw.

Artykuł powstał we współpracy z https://elodowka.pl/

kosmetyki dla mężczyzn

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

żeglarstwo dzieci
Jak dobrać odpowiednią fototapetę do wnętrza
apartamenty w zakopanem

Jesteś zainteresowany reklamą?