Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak korzystać z serum do włosów?

25 lipca 2023 serum do włosów

Serum do włosów to skoncentrowany kosmetyk do pielęgnacji. Działa „mocniej” niż odżywka, a spektrum jego możliwości jest bardzo szerokie. Może włosy nabłyszczać, chronić przed czynnikami zewnętrznymi, nawilżać, odżywiać, dociążać, zapobiegać puszeniu – wszystko zależy od jego składników. Jak używać serum do włosów? Czy można nakładać je na włosy codziennie?

Po co jest serum do włosów?

Serum do włosów zawiera zwykle naturalne oleje o odżywczym i ochronnym działaniu, a także szereg wyciągów roślinnych. Serum do włosów może też mieć w składzie silikony, które tworzą na włosach ochronną powłoczkę. Film zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem i uszkodzeniami pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak pocieranie czy promienie UV, oraz przed utratą wilgoci pod wpływem ciepła. W zależności od składu serum może mieć działanie:

  • nawilżające,
  • odżywcze,
  • wygładzające i ograniczające puszenie,
  • podkreślające skręt włosów kręconych,
  • zwiększające odporność włosów na wysoką temperaturę podczas zabiegów stylizacyjnych,
  • nadające blask,
  • zabezpieczające końce przed uszkodzeniami,
  • ułatwiające rozczesywanie,
  • wzmacniające cebulki (serum do skóry głowy)

Rolą dobrego serum jest uzupełnienie codziennej pielęgnacji o kosmetyk ochronny, silnie odżywczy i nabłyszczający. 

Czy serum do włosów trzeba spłukiwać?

Nie, serum do włosów to produkt, którego nie spłukuje się bezpośrednio po użyciu. Serum zwykle nakłada się na włosy wilgotne lub wysuszone – jako ostatni produkt pielęgnacyjny i/lub stylizacyjny. Wystarczy od jednej do kilku kropel, aby uzyskać pożądany efekt. Zacznij od stosowania mniejszej ilości, a w razie potrzeby zwiększ porcję. Nanieś produkt na zagłębienie w dłoni, rozetrzyj i nakładaj na włosy na całej długości.

Aby nie przetłuszczać włosów u nasady, aplikuj serum na włosy od ucha w dół. Dostępne są też produkty do stosowania na skórę głowy, które na przykład pobudzają włosy do wzrostu, zapobiegają ich wypadaniu czy unoszą u nasady. Warto pamiętać, że serum z silikonami wymaga użycia mocniejszych szamponów oczyszczających, aby zmyć je z włosów i ewentualnie skalpu.

Czy serum do włosów można stosować codziennie?

Wszystko zależy od działania i składników produktu. Jakie serum do włosów można stosować codziennie? Na przykład serum do końcówek włosów zaleca się nakładać zarówno po każdym umyciu, jak i przed snem. Serum do włosów odżywcze wystarczy stosować 1-2 razy w tygodniu, aby nie obciążyć włosów składnikami odżywczymi. Serum do włosów nawilżające może być stosowane każdorazowo po myciu, jeśli jest taka potrzeba, to znaczy – włosy są mocno przesuszone. Najważniejsze, aby produkt był dostosowany do aktualnych wymagań włosów.

Jak dobrać serum do włosów do potrzeb?

Serum nawilżające z kwasem hialuronowym wybierz, jeśli Twoje włosy są suche i pozbawione blasku. Serum z olejkiem arganowym nada włosom połysk i odżywi je. Do zabezpieczania końcówek sprawdzają się olejki i sera silikonowe. Do wygładzania fryzury wybierz natomiast produkty przeciw puszeniu się włosów. Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo skoncentrowanych produktów. Warto wprowadzić je do pielęgnacji, by obserwować codzienną poprawę kondycji pasm.

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport z Chin - jaką drogą?
Ekran projekcyjny elektryczny
plecaki do biegania

Jesteś zainteresowany reklamą?