Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Domowe sposoby na zwiększenie ilości spermy

7 lutego 2022 od czego zależy ilość spermy

Sperma jest wydzieliną, która wytwarzana jest przez męskie narządy płciowe – dokładniej przez jądra, najądrza, prostatę, gruczoły opuszkowo-cewkowe, a także pęcherzyki nasienne. Należy pamiętać, że czas, jaki mija od początku produkcji spermy do momentu, w którym będzie ona całkowicie zdolna do wytrysku to ponad dwa miesiące – w ich trakcie sperma przechodzić będzie przez kolejne narządy męskiego układu rozrodczego. Warto pamiętać, że sperma zawiera w sobie plemniki, jednakże oprócz nich w wydzielinie znajdują się także inne składniki.

Skład spermy

Należy pamiętać, że sperma w większości złożona jest z wody. Warto dodać, że znajduje się w niej również wiele białka, ale także i węglowodanów, takich jak fruktoza czy glukoza. Ponadto zawiera duże ilości mikroelementów, a także pierwiastków. Zaliczyć do nich można potas, sód, wapń, cynk, oraz magnez. Oprócz tego w spermie znajdują się również witaminy, m.in. witamina B12, C, a także enzymy, aminokwasy, hormony steroidowe czy lipidy. Często wydaje się nam, że sperma w większości złożona jest z plemników, jednakże tak naprawdę są one malutkim odsetkiem jej objętości, który wynosi przeważnie około 1 procent.

Od czego zależy ilość spermy?

W pojedynczym wytrysku znajduje się od dwóch do sześciu mililitrów spermy. Oprócz tego jej ilość będzie zależała głównie od sposobu odżywiania się, a także stylu życia. Ponadto ilość spermy, jaka przypadnie na jeden wytrysk, może być zwiększona. Bardzo negatywnie wpływać będzie na nią palenie, a także spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu. Z tego powodu, żeby zwiększyć ilość spermy, należy przede wszystkim ograniczyć palenie papierosów oraz unikać spożywania dużych ilości alkoholu. Bardzo istotne jest wprowadzenie zdrowego stylu życia oraz zróżnicowanej diety. Ponadto częsty seks będzie ograniczał ilość spermy w czasie wytrysku. Według licznych badań sperma wpływa pozytywnie na kobiecy humor, a co więcej może mieć działanie podobne jak leki antydepresyjne. Warto podkreślić, że ze względu na zawartość testosteronu, sperma potrafi poprawić kobiece samopoczucie oraz przywrócić siły witalne. Bardzo istotna będzie także satysfakcja seksualna, a także poczucie więzi z partnerem.

Jak zwiększyć ilość spermy?

Istnieje kilka domowych sposób na zwiększenie ilości spermy. Oczywiście istnieją także tabletki, które potrafią zwiększyć spermę, jednakże warto zacząć od domowych sposobów. Dobrze przede wszystkim postawić na modyfikacje nawyków żywieniowych. Żeby poprawić obfitość oraz jakość nasienia, mężczyźni powinni przede wszystkim przejść na tak zwaną dietę propłodnościową. Jej istotą będzie eliminacja z codziennej diety dań gotowych oraz wysoko przetworzonych typu fast-food, słodyczy czy napojów gazowanych. Bardzo wskazane będzie wprowadzenie do menu produktów pełnoziarnistych, ryb, kasz oraz warzyw. Do tego warto dodać do diety produkty, które są obfite w składniki mineralne, takie jak cynk, miedź czy selen – potrafią one znacząco przyczynić się do większej ilości spermy.

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kosmetyki dla mężczyzn
Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe w 2023 roku
bluzy męskie

Jesteś zainteresowany reklamą?