wisebook.pl

Blog tematyczny o lifestylu, motoryzacji i hobby

Lifestyle

3 najciekawsze książki dla mężczyzn

3 najciekawsze książki dla mężczyzn

Każdy mężczyzna może mieć swój gust co do literatury, którą najbardziej lubi i ceni. Są jednak pewne bestsellery, które mogą przypaść do gustu większości panów. Są to prawdziwe hity, które przez wiele tygodni zajmowały (lub nadal zajmują) pierwsze miejsca list bestsellerów. Co to za książki?

Tzu Sun – „Sztuka wojny”

Czy tę pozycję trzeba jeszcze komukolwiek przedstawiać? To prawdziwy hit, który powinien przeczytać każdy. W biblioteczce mężczyzny nastawionego na swój rozwój oraz na naukę strategicznego myślenia jest to pozycja obowiązkowa. Wprawdzie „Sztuka wojny” kojarzona jest powszechnie ze strategią militarną, to przedstawione w niej założenia można wykorzystać właściwie we wszystkich możliwych aspektach życia. Strategiczne myślenie, sztuka podstępów, zmyłek i wybiegów może przydać się po prostu każdemu i na każdym etapie życia. „Sztuka wojny” to książka dla mężczyzny, do której można wracać wiele razy i za każdym podejściem odkrywać w niej coś zupełnie nowego i inspirującego.

Dale Carnegie – „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

Ciekawe książki dla mężczyzn powinny być rozwijające. Dzięki temu ich czytanie to doświadczenie, które ubogaca. Książka Dale Carnegie od wielu lat bije rekordy popularności. Każdy powinien ją przeczytać. Nie jest to klasyczny poradnik, ale raczej książka, która pomaga wyznaczyć właściwą drogę w życiu. Autor uczy czytelników jak uwolnić się od zamartwiania się nieistotnymi sprawami i nauczyć się skupiać na tym, co jest naprawdę ważne. Zamartwianie się może być takim samym nałogiem jak alkoholizm. Dlatego właśnie trzeba w końcu nauczyć się z nim walczyć. Tylko tak można żyć pełną piersią i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. Po co tracić czas na rozwiązywanie problemu, który naprawdę nie istnieje, skoro w tym czasie można się dobrze bawić? To wspaniała książka dla wszystkich miłośników samorozwoju i osób, które chcą od życia więcej.

Mike Tyson Larry Sloman – „Mike Tyson. Moja prawda”

To książka dla osób o mocnych nerwach. Biografia opisuje szczegółowo życie Mike’a Tysona. Kontrowersyjnego pięściarza, który potrzebował tylko kilkudziesięciu sekund, by pokonać Andrzeja Gołotę, który w tamtym czasie był u szczytu swojej kariery. Mike Tyson jest legendą. Jest człowiekiem, który w życiu przeszedł bardzo wiele – od wychowania w przyczepie kempingowej, poprzez fałszywe oskarżenie o gwałt i lata spędzone w więzieniu, aż po luksusowe życie godne prawdziwej Bestii. Mike Tyson fascynuje, motywuje, a czasami przeraża. Ta biografia jest pełna ciepła, zabawna a do tego też bardzo pikantna. Czytając ją, trudno uwierzyć, że te wszystkie zdarzenia naprawdę miały miejsce. Z tej niezwykłej biografii dowiesz się, jak wyglądała podróż Tysona na szczyt… a później na dno. Dowiesz się, jak pod wpływem alkoholu i narkotyków stawał na ringu, a jego furia przerażała przeciwników. Ta książka często bywa określana najbardziej męską autobiografią, jaka powstała w historii sportu. Poznaj legendę boksu i zrozum, co nią kierowało na poszczególnych etapach kariery.

Udostępnij