wisebook.pl

Blog tematyczny o lifestylu, motoryzacji i hobby

Motoryzacja

Jakie wybrać dywaniki do samochodu?

Jakie wybrać dywaniki do samochodu?

Wybór dywaników do samochodu z całą pewnością jest bardzo istotną kwestią dla jego użytkownika. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z zaletami oraz wadami poszczególnych rodzajów dywaników samochodowych.

Rodzaje dywaników do samochodu

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje dywaników do samochodu. Wśród nich można przede wszystkim wymienić dywaniki gumowe, a także dywaniki welurowe. Dywaniki gumowe stworzone są z tworzywa sztucznego, a dywaniki welurowe ze specjalnego materiału, który nazywany jest welurem. Oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady, dlatego warto wybrać dywaniki w sposób rozważny.

Pora roku

Podczas wyboru dywaników do samochodu powinno się przede wszystkim uwzględnić porę roku, co jest bardzo istotne. Podczas trwania zimy najlepiej sprawdzą się dywaniki gumowe, ponieważ nie będą gromadziły śniegu, błota, a także wody. Dodatkowo wśród ich głównych zalet można wymienić nieprzemakalność. Natomiast podczas lata lepiej sprawdzą się dywaniki welurowe, ponieważ w doskonały sposób prezentują się w samochodzie i są stosunkowo proste do wyczyszczenia.

Zalety dywaników gumowych

Zastosowanie dywaników gumowych w swoim samochodzie to rozwiązanie, które z całą pewnością ma szereg zalet. Wśród nich można przede wszystkim wymienić nieprzemakalne właściwości, które zapobiegają gromadzeniu się wody, śniegu i błota na dywanikach. Oprócz tego produkty bardzo często są także wyposażone w specjalny rant, który w skuteczny sposób zapobiega wylewaniu się wody z dywaników. Taki wybór doskonale sprawdzi się w szczególności podczas zimy.

Wady dywaników gumowych

Poszczególne modele dywaników gumowych mogą również mieć pewne wady, dlatego warto sprawdzić ten aspekt przed wyborem konkretnych produktów. Przede wszystkim wśród głównych wad dywaników gumowych można wymienić wygląd, ponieważ tego rodzaju produkty nie prezentują się zbyt dobrze i nie są spójne z wyglądem pozostałych elementów pojazdu w jego wnętrzu. Oprócz tego wśród wad dywaników gumowych można także wymienić ich zapach, który jest bardzo odczuwalny przede wszystkim latem, gdy w pojeździe jest stosunkowo ciepło.

Zalety dywaników welurowych

Dywaniki do samochodu stworzone z weluru również mają swoje zdecydowane zalety. Przede wszystkim bardzo korzystnie się prezentują we wnętrzu każdego pojazdu i stanowią jego ozdobę, w przeciwieństwie do dywaników stworzonych z gumy. Dywaniki welurowe można znaleźć w sprzedaży w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego możliwe jest ich dowolne dopasowanie. Produkty tego rodzaju szczególnie dobrze sprawdzą się podczas lata, dlatego warto je w tym czasie wykorzystać.

Wady dywaników welurowych

Wśród głównych wad dywaników stworzonych z weluru można w szczególności wymienić ich wysoką nasiąkliwość, co sprawia, że wchłaniają wodę z otoczenia, która znajdzie się w pojeździe. Dlatego produkty tego rodzaju nie sprawdzą się dobrze podczas zimy i najlepiej korzystać z nich w lecie. Wilgoć gromadząca się w dywanikach welurowych może powodować problemy z poszczególnymi elementami pojazdu, a także wywoływać nieprzyjemny zapach.

Udostępnij