Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Do czego służą osuszacze sprężonego powietrza?

9 marca 2023 osuszacz

Sprężone powietrze jest wykorzystywane w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Dzięki niemu możliwe jest funkcjonowanie urządzeń pneumatycznych. Jest ono bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i środowiska naturalnego. Do tego jego transport nawet na dalekie odległości nie sprawia żadnego problemu. Zanim trafi do instalacji pneumatycznych musi zostać odpowiednio przygotowane. Istotne jest usunięcie z niego wilgoci. Bardzo pomocny okazuje się wówczas osuszacz sprężonego powietrza.

Dlaczego systemy pneumatyczne są tak popularne?

Pneumatyczne, a więc zasilane sprężonym powietrzem, urządzenia i maszyny nie bez powodu cieszą się bardzo dużą popularnością. Mają one naprawdę prostą budowę, są więc tańsze zarówno w zakupie, jak i eksploatacji od narzędzi elektrycznych. Ponadto są niezawodne, ciche i wydajne. Mogą być wykorzystywane nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Bardzo dużym zagrożeniem dla ich działania jest jednak wilgoć. Stąd też bardzo przydatnym urządzeniem jest osuszacz sprężonego powietrza. Sprzęt ten skutecznie i szybko usuwa wodę oraz parę wodną z powietrza emitowanego przez kompresor.

Jakie są rodzaje osuszaczy sprężonego powietrza?

Sprężone powietrze może być wykorzystywane w różnych urządzeniach. Zasilane nim sprzęty są bardzo chętnie wykorzystywane między innymi w strefach zagrożonych wybuchem oraz miejscach, w których istnieje zwiększone ryzyko powstania pożaru. Szerokie zastosowanie sprężonego powietrza przekłada się na duże zapotrzebowanie na osuszacze powietrza. Szeroki wybór modeli sprawia, że z łatwością można postawić na ten idealnie wpisujący się w indywidualne potrzeby oraz oczekiwania. W rynkowej sprzedaży można znaleźć osuszacz sprężonego powietrza:

  • chłodniczy;
  • adsorpcyjny zimnoregenerowany;
  • adsorpcyjny gorącoregenerowany.
  • medyczny.

Wybierając rodzaj osuszacza, pod uwagę należy wziąć kilka różnych elementów. Jednym z tych bardziej istotnych jest wydajność sprężarki.

Jakie zalety ma osuszacz sprężonego powietrza?

Zastosowanie osuszaczy sprężonego powietrza jest na chwilę obecną bardzo duże. Dzieje się tak dlatego, że sprężone powietrze stosowane jest dzisiaj nie tylko w przemyśle. Dzięki temu, że urządzenia te są bardzo efektywne, skutecznie usuwają wilgoć. W efekcie możliwe jest uniknięcie korozji. Tym samym zmniejsza się ryzyko uszkodzenia zarówno instalacji, jak i samego sprzętu, który jest zasilany sprężonym powietrzem. Tam, gdzie stosowany jest profesjonalny osuszacz sprężonego powietrza, awarie urządzeń zdarzają się niezwykle rzadko, a jeśli już do nich dochodzi, to nie są skutkiem obecności wilgoci w instalacji.

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport z Chin - jaką drogą?
Ekran projekcyjny elektryczny
plecaki do biegania

Jesteś zainteresowany reklamą?