Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś

Jak ciekawie spędzić czas w sobotni wieczór?

26 maja 2022

Weekendu z niecierpliwością wypatrujemy niemalże od początku tygodnia. Wolna sobota to idealny czas na to, by odpocząć, ale także spędzić czas z drugą połówką bądź ze znajomymi. Choć wielu kojarzy sobotę z wyjściem do baru czy do kina, wolny czas możemy też spędzić nietypowy sposób. Oto najciekawsze propozycje na sobotni wieczór!

 

Planszówki i wspólne gotowanie

Jeśli pogoda w sobotni wieczór nie sprzyja wychodzeniu z domu, warto pomyśleć o zorganizowaniu ciekawego spotkania w czterech ścianach. Niech każdy przyniesie ze sobą grę planszówkę, a z pewnością spędzimy interesujący wieczór wśród znajomych. Nietypowym pomysłem jest natomiast wspólne gotowanie w gronie najbliższych. Każdy może stworzyć jedną, wybraną przez siebie potrawę, choć dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie jednego, wspólnego dania. Samodzielnie zrobione przekąski czy dania główne zastąpią nam kaloryczne przekąski, takie jak chipsy, frytki czy orzeszki, które chętnie spożywamy w sobotnie wieczory. 

Sport na sobotę

Jak odpocząć w sposób aktywny, a jednocześnie miło spędzić czas? Warto postawić na sport, choć aktywność niekoniecznie musi wiązać się z wyjściem na siłownię. Ciekawą alternatywą będzie gra w kręgle – wystarczy zebrać grupę znajomych oraz wybrać odpowiednie miejsce. Do gry w kręgle nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów – obuwie na tor możemy wypożyczyć w klubie. Dobrym pomysłem jest również gra w snookera. Jest to idealna rozrywka dla osób, które dodatkowo chciałyby poćwiczyć koordynację ruchową. W tym przypadku aktywność fizyczna idzie w parze z aktywnością umysłową, bowiem trzymając kij do snookera, musimy nauczyć się odpowiednio planować kolejne ruchy. Doskonałym pomysłem na zimową rozrywkę będzie natomiast jazda na łyżwach. Możemy wybrać się na otwarte lodowisko, gdzie od razu wypożyczymy łyżwy.

Bal przebierańców nie tylko dla dzieci

Ciekawym sposobem na spędzenie sobotniego wieczoru będzie zorganizowanie imprezy, takiej jak bal przebierańców. Możemy znaleźć motyw przewodni, na przykład lata 80, motywy zwierzęce czy postaci z bajek. Wbrew pozorom bale przebierańców to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. W okresie karnawałowym tego typu imprezy organizowane są w klubach, jednak poza sezonem możemy we własnym zakresie przygotować bal w domu. Stroje „karnawałowe” znajdziemy w sklepach z odzieżą używaną, możemy też stworzyć je we własnym zakresie z tego, co mamy w szafie, a czego już nie nosimy. Świetnia zabawa zarówno podczas przyjęcia, jak i przygotowań do niego, gwarantowana!

Sobotni wieczór nie musi kojarzyć się wyłącznie z wyjściem do baru czy kolejnym maratonem filmowym. Jak się okazuje, możemy też spędzić czas w zupełnie inny, aktywny bądź kreatywny sposób. Bez względu na to, czy zamierzamy w sobotę spotkać się ze znajomymi, czy planujemy wieczór wyłącznie z partnerką, warto zadbać o ciekawe rozrywki. Sport, impreza tematyczna czy wspólne gotowanie to tylko niektóre propozycje na sobotni wieczór – warto często zmieniać aktywności, tak aby weekend nie kojarzył nam się jednoznacznie. 

 

 

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

żeglarstwo dzieci
Jak dobrać odpowiednią fototapetę do wnętrza
apartamenty w zakopanem

Jesteś zainteresowany reklamą?