Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Znaki zakazu – jak kupić? Rodzaje, sprzedaż i ceny

14 czerwca 2022 znaki zakazu

Znaki zakazu to szeroka gama znaków wprowadzających ograniczenia wykonywania określonych manewrów czy poruszania się pojazdów.

Różne znaki zakazu używane są obecnie nie tylko przy drogach publicznych. Są one również montowane na drogach wewnętrznych, prywatnych, aby przestrzegać przed określonymi manewrami oraz poprawić organizację ruchu, co pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Dzisiaj znaki te można również kupić na potrzeby inwestycji lub własny użytek. Jakie są główne rodzaje znaków zakazu? Gie mozna je zamówić? Ile kosztują?

Rodzaje znaków zakazu

Znaki zakazu są rozbudowaną grupą znaków, które określa Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2310), natomiast dokładne informacje dotyczące ich stosowania są regulowane przez przepisy Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. z 2019 r. poz. 2311).

Znaki zakazu dzielone są na różne rodzaje pod kątem ich przeznaczenia, ale również innych parametrów technicznych, w tym ich wielkości. 

Dobór odpowiednich znaków zakazu pozwala wtedy na odpowiednią organizację ruchu w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa uczestników dróg i innych obszarów. Zastosowanie mają tutaj konkretne przepisy.

Z kolei ich wielkość dobierana jest w zależności od tego, przy jakiej drodze mają być one umieszczone. Przykładowo najmniejsze znaki można montować na terenach miejskich o gęstej, zabytkowej zabudowie, natomiast te większe umieszcza się przy drogach szybkiego ruchu.

Znaki drogowe – gdzie można je kupić?

Polska jest krajem, gdzie działa wiele firm zajmujących się produkcją znaków drogowych. Można zakupić w nich nie tylko znaki zakazu, ale również inne rodzaje znaków, także wykonanych na indywidualne zamówienie.

Jedną z firm prowadzących sprzedaż znaków drogowych jest Wimed, która specjalizuje się w dostawie wysokiej jakości oznakowania dla swoich klientów. Z jej asortymentem można zapoznać się online na stronie https://wimed.pl.

Kto może kupić znaki zakazu?

Nie ma ograniczeń dotyczących zakupu znaków zakazu i mogą nabywać je nie tylko spółki drogowe, samorządy, ale również realizatorzy inwestycji, a nawet osoby prywatne.

Przykładowo osoba prywatna, która nie chce, aby przy jej bramie lub wjeździe parkowały inne osoby albo chce zakazać wjazdu na swój teren prywatny, może zdecydować się na zakupienie odpowiedniego znaku drogowego i ustawienie go na własnej posesji.

Obecnie znaki zakazu i inne typy znaków można też kupować online, co znacznie ułatwia zaopatrzenie się w niezbędne produkty.

Jakie są ceny znaków drogowych?

Koszty związane z zakupieniem znaków drogowych są zróżnicowane. Zależą one głównie od ich wielkości, ale również od dodatkowego wykończenia.

Najczęściej znaki zakazu oraz inne rodzaje znaków drogowych można kupić w cenach rozpoczynających się od około 120-150 złotych. Do znaków konieczne jest również dokupienie dodatkowych słupków albo innych elementów montażowych zależnie od miejsca ich instalacji.

spodnie motocyklowe

Redakcja wisebook.pl

Na stronie wisebook.pl znajdziesz wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących hobby, motoryzacji i lifestyle`u. Z większości z nich skorzystają mężczyźni, ale znajdą się również takie, które przypadną panią do gustu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Męska depresja
znaki zakazu
od czego zależy ilość spermy

Jesteś zainteresowany reklamą?