Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Kiedy zima 2015 2016?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 09-10-2015 21:23
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 1276
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Janek
Niedostępny Ostatnio: 09-02-2016 15:56
Użytkownik: Janek
UżytkownikJanek
Imię i Nazwisko:Jan Kowalski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 63

Kiedy zima 2015-2016

Wydawać się może, że temat jest kompletnie niepotrzebny. Mianowicie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zima w tym roku rozpoczyna się dokładnie 21 grudnia. Chodzi oczywiście o zimę astronomiczną.

Jednak może nas mimo wszystko bardziej interesować kiedy tak naprawdę będziemy mieli objawy prawdziwej zimy. Tutaj należy już jedynie sugerować się prognozami pogody stawianymi przez synoptyków. A trzeba przypomnieć o tym, że niestety w tej kwestii ostatnio zdania wydają się być podzielona.

Najpopularniejsza prognoza pogody mówi o tym, że prawdziwa zima ma zacząć się na dobre w styczniu, i w tym samym miesiącu powinna się również skończyć. Niestety nie jest to też takie do końca powiedziane. Ponieważ druga prognoza bardziej skłania się ku temu, że jednak wiosna nie nadejdzie tak bardzo szybko jakbyśmy tego chcieli. Trzeba poczekać jeszcze mniej więcej do lutego. Ponieważ drugi miesiąc w roku ma być wyjątkowo śnieżny.

 

Jedno jest pewne. Na samym początku stycznia, a nawet w ostatnich dniach grudniach temperatura zacznie spadać mniej więcej do poziomu zera stopni. Na Wschodzie będą odczuwalne przymrozki o wartości około -2 stopni Celsjusza. Na pewno w nocy temperatura będzie spadać jeszcze bardziej. Natomiast maksymalne przymrozki, jakie mają nas spotkać w tym sezonie zimowym mają wynosić nawet -15 stopni Celsjusza. 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy zima 2015 2016?

wisebook na Facebook'u