Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Jaka pogoda na listopad 2015?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 05-09-2015 14:35
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 1309
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Anness
Niedostępny Ostatnio: 23-09-2015 21:13
Użytkownik: Anness
UżytkownikAnness
Imię i Nazwisko:Anna Kozik
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 75

Pogoda na listopad 2015 roku

  • Listopad pojawi się u nas za dwa miesiące i pewnie przyniesie już niskie temperatury, zapowiadające nieuchronnie zbliżająca się zimę. Na szczęście tego roku prognozy synoptyków są dobre, przez co możemy liczyć, że wcale nie będzie wtedy tak zimno jakbyśmy mogli się tego spodziewać.
  • Listopad tego roku zapowiada się ciepło i łagodnie i ma być przeciwieństwem tego, do czego listopadowa pogoda w przeciągu ostatnich lat nas przyzwyczajała. Na początku miesiąca temperatura powietrza w całym kraju ma wynosić od 10 do 13 stopni na plusie. W połowie miesiąca temperatura zacznie się obniżać, jednak i tak będzie dość przyjemnie, a na termometrze pojawi się od 5 do 10 stopni Celsjusza. W tym okresie wiele dni będzie pogodnych i ze słońcem, dlatego chyba nikt nie będzie mógł narzekać na aurę. Pogoda zacznie się nieco pogarszać dopiero pod sam koniec miesiąca, kiedy po 20 dniu listopada spadnie, wynosząc od 3 do 6 stopni na plusie. Zakończenie miesiąca będzie też o wiele mniej pogodne i słoneczne, natomiast z większą ilością chmur w porównaniu z wcześniejszymi dniami listopada. W tym okresie trzeba się również przygotować na gęste mgły, które nad ranem mogą się pojawiać, dlatego warto uważać szczególnie jadąc samochodem. Listopad najcieplejszy ma być na południu Polski, gdzie będzie sporo słońca, natomiast najchłodniej i z silnym wiatrem ma być na północnych krańcach Polski. W listopadzie zimno zacznie się robić nocami, szczególnie od połowy miesiąca, kiedy zacznie pojawiać się przymrozek jak na razie sięgający -1 stopnia Celsjusza. Będzie chłodno, jednak nie tak zimno jak wiele razy w listopadzie już bywało. Dodatkowo aurę polepszać będą niewielkie opady deszczu, które pojawią się tylko w okolicy 7 i 8 dnia miesiąca. Nieco inaczej będzie wyglądała sytuacja w górach, gdzie w listopadzie pojawią się już pewnie regularne opady oraz spory mróz.
  • Tegoroczny listopad według prognoz nie zapowiada się najgorzej, a amerykańscy synoptycy twierdzą, że zima i jesień 2015/2015 mają być bardzo łagodne w całej Europie. Cieszmy się więc ładną pogodą w listopadzie, zanim nadejdzie grudniowy chłód i wykorzystajmy ten czas na aktywny wypoczynek czy podziwianie pięknej polskiej jesieni. Miejmy nadzieję, że prognozy się sprawdzą i w tym okresie faktycznie będzie jeszcze ciepło i słonecznie.

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na listopad 2015?

wisebook na Facebook'u