Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Co zrobić żeby laptop się nie przegrzewał?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 23-08-2014 21:27
Zapytał:
Użytkownik: wisteria wisteria (Agata Botko)
Niedostępny Ostatnio: 17-09-2014 15:41
Użytkownik: wisteria
Użytkownikwisteria
Imię i Nazwisko:Agata Botko
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 46

Popularność: 2201
Kategorie:InformatykaPodgrupaSprzęt komputerowy
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: donottouchme
Niedostępny Ostatnio: 04-05-2015 20:03
Użytkownik: donottouchme
Użytkownikdonottouchme
Imię i Nazwisko:Błażej Donat
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 206

Sposoby na przegrzewanie laptopa

  Przegrzewający się laptop to problem wielu osób. Jeśli laptop się przegrzewa, warto dać mu od czasu do czasu odpocząć. Są jednak ludzie, którzy wykorzystują laptopa do swojej pracy i jest on niemal cały dzień na chodzie i nie ma mowy o jego wyłączeniu w ciągu dnia. Wtedy należy poszukać innych sposobów na to, by laptop się nie przegrzewał. Dlaczego? Stałe przegrzewanie może w końcu doprowadzić do samoistnego wyłączania się laptopa, a w najgorszym wypadku do jego przepalenia. Często spala się np. przetwornica w laptopie, a jej naprawa jest kosztowna. Jakich zasad należy się trzymać?

  Po pierwsze nie można stawiać laptopa na miękkich powierzchniach - na kolanach, na kołdrze, na fotelu. Ludzie lubią sobie posiedzieć z laptopem na kolanach, a zapominają, że nawet swoim ciałem ogrzewają laptopa. Najlepiej korzystać z takich powierzchni jak biurko czy stół. Jeśli już bardzo chcemy położyć sobie laptopa na kolanach, musimy wykombinować jakąś podkładkę - najlepiej drewnianą. Kiedy laptop będzie gorący, wystarczy odwrócić ją na drugą stronę.

  Innym dobrym sposobem jest zakup specjalnego wentylatorka, który będzie stale chłodził laptopa powietrzem. Oczywiście działa on na prąd, ale wcale nie jest kosztowny. Już za 30 zł można zakupić dobry wentylator, który będzie w pewnym stopniu zapobiegał przegrzewaniu urządzenia.

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::InformatykaPodgrupaSprzęt komputerowy
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co zrobić żeby laptop się nie przegrzewał?

wisebook na Facebook'u