Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Co to jest prokrastynacja?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 27-11-2014 13:27
Zapytał:
Użytkownik: Orzeszek Orzeszek (Patryk P)
Niedostępny Ostatnio: 03-12-2014 19:46
Użytkownik: Orzeszek
UżytkownikOrzeszek
Imię i Nazwisko:Patryk P
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 22

Popularność: 1302
Kategorie:Historia i PolitykaPodgrupaHistoria
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Orzeszek
Niedostępny Ostatnio: 03-12-2014 19:46
Użytkownik: Orzeszek
UżytkownikOrzeszek
Imię i Nazwisko:Patryk P
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 22

Prokrastynacja w psychologii to odwlekanie, czy odkładanie działania. Zatem zamierzony czas wykonania czegoś wydłuża się i to znacznie. Wiele osób odbiera to jako lenistwo, brak umiejętności. Inni też uważają, że często dana osoba używa wielu wymówek, aby tylko nie podjąć się zadanej czynności. Prokrastynacja nie jest bowiem bezczynnością. Czas przeznaczony na daną czynnośc wydłuża się, gdyż dana osoba zajmuje się czymś zupełnie innym.

Znamy to wszyscy doskonale. Najlpiej widać to, gdy chcemy nauczyc się dużej ilości niełatwego materiału na egzamin, czy klasówkę. Wtedy zwykle okazuje się, że są ważniejsze, bądź lepsze rzeczy do roboty. A to porządki, a to zakuoy wyjście z przyjaciółmi, bądź zaległe zadania. I tak nauka, które zajęłaby nam 2-3 godziny może wydłużyć się do całego popołudnia i jeszcze nieprzespanej nocy.

Dlaczego tak się dzieje? Prokrastynacja najczęściej spotyka zdolnych studnetów i uczniów, którym zwykle nauka nie przychodzi z problemem. Gdy jednak stykają się z czymś trudniejszym, skomplikowanym, bądź wymagającym więcej wysiłku tracą zwyczajową pewnośc siebie. Prokrastynacja może przybierac formę łagodną, umiarkowaną i cięzką, kiedy to odkłada się ważne decyzje życiowe. Może to znacznie utrudnic funkcjonowanie. Jest to jednak rzadkością.

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Historia i PolitykaPodgrupaHistoria
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest prokrastynacja?

wisebook na Facebook'u