Czym się cechuje grzejnik łazienkowy?
Grzejnik łazienkowy to ważny element wyposażenia łazienki. Nie tylko zapewnia nam komfort termiczny podczas użytkowania tego pomieszczenia, ale może również pełnić funkcję suszarki oraz dekoracyjną.
W nowoczesnych, niewielkich łazienkach nie ma miejsca na dużych rozmiarów oraz nieestetyczne kaloryfery żeberkowe, które niegdyś cieszyły się dużą popularnością w polskich domach. Na szczęście obecnie w asortymencie sklepów znajdziemy wiele dekoracyjnych grzejników łazienkowych, dzięki czemu nie musimy już przedkładać użyteczności nad estetykę. Decydując się na zakup łazienkowego grzejnika poza zwróceniem uwagi na jego design, który będzie wizualnie pasował do naszej łazienki, dobrze jest sprawdzić jego parametry techniczne grzejnika, w tym jego rozmiar, kształt oraz moc w przekazywaniu ciepła.
Grzejnik łazienkowy, a materiał, z jakiego jest wykonany.
Decydując się na zakup grzejnika elektrycznego do naszej łazienki, możemy wybierać spośród:
- grzejników stalowych
- grzejników al
- uminiowych
- grzejników żeliwnych
Do najchętniej kupowanych przez Polaków grzejników łazienkowych należą grzejniki stalowe. Charakteryzują się one stosunkowo dużą mocą, która sprawia, że szybciej się nagrzewają i oddają ciepło do pomieszczenia. Do ich wad zaliczyć z kolei możemy podatność na twardą wodę, która sprawia, że we wnętrzu naszego grzejnika może pojawić się rdza.
Grzejniki aluminiowe, choć tańsze od tych stalowych, charakteryzują się mniejszą odpornością na uszkodzenia. Jednak do ich zalet z pewnością należy fakt, że stosunkowo szybko się nagrzewają.
Grzejniki żeliwne zwane też potocznie żeberkowymi w obecnych czasach spotkamy wyłącznie w budynkach mieszkalnych starszej generacji.
Grzejnik łazienkowy elektryczny czy wodny?
W łazienkach coraz częściej możemy się spotkać z elektrycznymi grzejnikami łazienkowymi. Grzejnik łazienkowy elektryczny będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które nie chcą lub nie mają czasu na przerabianie instalacji grzewczej. Bez najmniejszego trudu możemy je zamontować w wyremontowanej łazience.
Grzejnik wodno- elektryczny stanowi połączenie grzejników elektrycznych oraz wodnych. Możemy go podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu będzie pracował w całym sezonie grzewczym. Sprawdzi się również poza sezonem, jako dodatkowa suszarka do prania. Wystarczy, że w razie potrzeby podłączymy go do źródła energii elektrycznej w mieszkaniu. Grzejnik ten sprawdzi się także w sytuacji, gdy będziemy chcieli tymczasowo dogrzać naszą łazienkę.
Grzejnik wodny w łazience działa na podobnej zasadzie jak tradycyjny grzejnik umieszczony w pod oknem w salonie, czy sypialni. Ogrzewa on pomieszczenie, gdy włączona jest instalacja grzewcza.
Ile kosztuje grzejnik do łazienki?
Cena naszego grzejnika będzie zależeć kilku czynników jak: materiał, z jakiego został wykonany, mocy samego urządzenia, a także jego funkcjonalności. Ceny mogą się wahać od 100 złotych za model drabinkowy do kilku tysięcy w przypadku płaskiego grzejnika imitującego betonową płytę.