wisebook.pl

Blog tematyczny o lifestylu, motoryzacji i hobby

Lifestyle

Jak wybrać najlepsze kurtki sportowe na zimę?

Jak wybrać najlepsze kurtki sportowe na zimę?

Wybór odpowiedniej kurtki zimowej zależy od rodzaju aktywności, którą planujesz uprawiać. Wymagania tych, którzy są żądni przygód i lubią pozostać aktywni, różnią się od tych, którzy po prostu nie chcą marznąć podczas spacerów po mieście. Oprócz tego, aby wybrać odpowiednią kurtkę na zimę, niezbędna jest również wiedza, w jakich warunkach pogodowych będziesz jej używać.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć wybierając kurtki sportowe na zimę!

Cechy, które należy wziąć pod uwagę wybierając kurtki sportowe na zimę

Wybór najlepszej kurtki zimowej zależy zarówno od Twojego gustu, jak i od klimatu, w którym będziesz przebywał. I to nie tylko pod względem temperatury! Powinieneś wziąć pod uwagę to, czy będziesz w miejscu, gdzie np. są spotykane mocne podmuchy wiatru, częste i nagłe zmiany temperatury lub ekstremalne mrozy. Zastanów się również czy waga kurtki ma dla Ciebie znaczenie.

Do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na nartach lub aktywności na śniegu będziesz potrzebować innego rodzaju kurtki, a do treningu kardio o niskiej intensywności lub spokojnego spaceru rodzaj kurtki będzie inny. Wiedza o tym, jak się ubrać na zimną pogodę, to połowa sukcesu.

Rodzaje izolacji

Rozróżniamy dwa główne rodzaje izolacji, jeśli chodzi o zimowe kurtki piłkarskie: naturalne – puchowe i syntetyczne. Czy któraś z nich jest lepsza? Odpowiedź brzmi: obie są świetne i zapewniają ciepło, ale w niektórych przypadkach jedna może sprawdzać się nieco lepiej.

Puch jest najcieplejszym, najlżejszym i najbardziej ściśliwym rodzajem izolacji. Kurtki puchowe mają zwykle podany wskaźnik siły wypełnienia lub procent puchu i pierza w kurtce. Podczas gdy kurtka puchowa zapewni ciepło w bardzo niskich temperaturach, staje się prawie bezużyteczna, gdy jest mokra. I nie mówimy tylko o warunkach zewnętrznych, ale także o wilgoci, która pochodzi z Twojego ciała. Kurtki z naturalnego puchu świetnie nadają się do noszenia zimą, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, jednak podczas wzmożonej aktywności i w wilgotnych warunkach warto rozważyć kurtki męskie sportowe syntetyczne dostępne np. w https://zina.pl/odziez/kurtki, a na cieplejsze dni – kurtki ortalionowe. Izolacja syntetyczna jest cięższa, ale doskonale chroni, nawet gdy jest mokra. Jest również tańsza niż puch.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć wybierając kurtki sportowe na zimę!  Cechy, które należy wziąć pod uwagę wybierając kurtki sportowe na zimę Wybór najlepszej kurtki zimowej zależy zarówno od Twojego gustu, jak i od klimatu, w którym będziesz przebywał. I to nie tylko pod względem temperatury! Powinieneś wziąć pod uwagę to, czy będziesz w miejscu, gdzie np. są spotykane mocne podmuchy wiatru, częste i nagłe zmiany temperatury lub ekstremalne mrozy. Zastanów się również czy waga kurtki ma dla Ciebie znaczenie.  Do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na nartach lub aktywności na śniegu będziesz potrzebować innego rodzaju kurtki, a do treningu kardio o niskiej intensywności lub spokojnego spaceru rodzaj kurtki będzie inny. Wiedza o tym, jak się ubrać na zimną pogodę, to połowa sukcesu.  Rodzaje izolacji Rozróżniamy dwa główne rodzaje izolacji, jeśli chodzi o zimowe kurtki piłkarskie: naturalne - puchowe i syntetyczne. Czy któraś z nich jest lepsza? Odpowiedź brzmi: obie są świetne i zapewniają ciepło, ale w niektórych przypadkach jedna może sprawdzać się nieco lepiej.  Puch jest najcieplejszym, najlżejszym i najbardziej ściśliwym rodzajem izolacji. Kurtki puchowe mają zwykle podany wskaźnik siły wypełnienia lub procent puchu i pierza w kurtce. Podczas gdy kurtka puchowa zapewni ciepło w bardzo niskich temperaturach, staje się prawie bezużyteczna, gdy jest mokra. I nie mówimy tylko o warunkach zewnętrznych, ale także o wilgoci, która pochodzi z Twojego ciała. Kurtki z naturalnego puchu świetnie nadają się do noszenia zimą, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, jednak podczas wzmożonej aktywności i w wilgotnych warunkach warto rozważyć kurtki męskie sportowe syntetyczne dostępne np. w https://zina.pl/odziez/kurtki, a na cieplejsze dni - kurtki ortalionowe. Izolacja syntetyczna jest cięższa, ale doskonale chroni, nawet gdy jest mokra. Jest również tańsza niż puch.  Załącznik: kurtki-sportowe-02.jpg  Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupów Wybierając idealną kurtkę na zimę powinieneś wziąć jeszcze pod uwagę kilka aspektów:  dopasowanie — pamiętaj, że jest to kurtka zimowa, jest więc możliwe, że będziesz musiał pod nią zmieścić dodatkowe warstwy. Nie wybieraj kurtki zbyt obcisłej. kaptur — dużo ciepła ucieka przez odkrytą głowę, dlatego warto zadbać o to, by kurtka posiadała funkcjonalny kaptur. Zawsze kupuj model z kapturem, który zawiera taką samą grubość materiału izolacyjnego jak reszta kurtki. Upewnij się również, że kaptur został zaprojektowany tak, aby możliwe było ściągnięcie troczków i „schowanie” w nim całej głowy - poza twarzą. zapięcie — prawie wszystkie kurtki zimowe są zapinane na zamek błyskawiczny. Podwójny zamek błyskawiczny umożliwia rozpięcie od dołu, aby umożliwić większy ruch nóg w dłuższych kurtkach. Oprócz zamka błyskawicznego znajdują również często guziki, zatrzaski czy rzepy zamontowane na dodatkowej klapie. Jest to rozwiązanie porządne — idealne na chłodniejsze dni lub deszcze.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupów

Wybierając idealną kurtkę na zimę powinieneś wziąć jeszcze pod uwagę kilka aspektów:

  • dopasowanie — pamiętaj, że jest to kurtka zimowa, jest więc możliwe, że będziesz musiał pod nią zmieścić dodatkowe warstwy. Nie wybieraj kurtki zbyt obcisłej.
  • kaptur — dużo ciepła ucieka przez odkrytą głowę, dlatego warto zadbać o to, by kurtka posiadała funkcjonalny kaptur. Zawsze kupuj model z kapturem, który zawiera taką samą grubość materiału izolacyjnego jak reszta kurtki. Upewnij się również, że kaptur został zaprojektowany tak, aby możliwe było ściągnięcie troczków i „schowanie” w nim całej głowy – poza twarzą.
  • zapięcie — prawie wszystkie kurtki zimowe są zapinane na zamek błyskawiczny. Podwójny zamek błyskawiczny umożliwia rozpięcie od dołu, aby umożliwić większy ruch nóg w dłuższych kurtkach. Oprócz zamka błyskawicznego znajdują również często guziki, zatrzaski czy rzepy zamontowane na dodatkowej klapie. Jest to rozwiązanie porządne — idealne na chłodniejsze dni lub deszcze.

Udostępnij