Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Pogoda na sierpień 2017?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 13-02-2017 20:13
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 1233
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Tomek
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Pogoda na sierpień 2017

Sierpień jest miesiącem, podczas którego jeszcze panuje szczyt sezonu turystycznego. Co prawda w Polsce jest on wyjątkowo krótki, ponieważ przypada właśnie na lipiec i sierpień, jednak Polacy starają się go wykorzystać jak najmocniej.

Sytuacja pogodowa w sierpniu w tym roku, nie powinna być dla nas już żadną zagadką, ponieważ coraz więcej synoptyków ocenia ją jako bardzo zbliżoną do tego, co miało miejsce w zeszłym roku. A to oznacza, że będzie bardzo ciepło i praktycznie bezdeszczowo.

Warto zacząć od średnich temperatur jakie mają występować w sierpniu. Wartości na termometrach najczęściej będą osiągać 23-24 stopnie Celsjusza. Jednak co ciekawe, pierwsze dni sierpnia rozpoczną się naprawdę bardzo upalnie. W związku z tym trzeba być przygotowanym na to, że wtedy na termometrach będziemy mogli odczytywać wartości sięgające nawet 39 stopni Celsjusza. Na Pomorzu mogą one wynosić około 29 stopni Celsjusza, natomiast w Centrum Polski nawet 32 stopnie Celsjusza.

Kolejne dni oczywiście będą już nieco chłodniejsze, ale z drugiej strony nie będziemy mogli pod żadnym pozorem narzekać na zbyt mocny spadek temperatur. Utrzymywać się one mają do ostatniego dnia miesiąca na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza.

Jeśli chodzi o pozostałe warunki atmosferyczne, to raczej opadów deszczu będzie mało, a w niektórych regionach będzie wyjątkowo sucho. 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na sierpień 2017?

wisebook na Facebook'u