Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Kiedy spadnie śnieg 2015 2016?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 05-09-2015 14:39
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 2192
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Anness
Niedostępny Ostatnio: 23-09-2015 21:13
Użytkownik: Anness
UżytkownikAnness
Imię i Nazwisko:Anna Kozik
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 75

Kiedy spadnie śnieg 2015/2016

  • Jest to bardzo dobre pytanie do synoptyków prognozowych. Im mniej śniegu tej zimy się pojawi, tym więcej przeciętny Polak będzie w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Na szczęście prognozy zapowiadają się bardzo dobrze i zima tego roku będzie krótka, z przyjemną aurą – przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie.
  • Opady śniegu w tym roku zapowiadane są w bardzo ograniczonej ilości, co wiele osób cieszy, natomiast na pewno martwi narciarzy i amatorów białego szaleństwa. Śnieg spadł 7 września na Kasprowym Wierchu, więc można powiedzieć, że pierwszy śnieg tego roku już się pojawił. Biorąc jednak sprawę na serio, w grudniu 2015 prawdopodobnie będzie zbyt ciepło na to, by spadł śnieg – w dzień będzie wtedy maksymalnie -1 stopień Celsjusza, a nocą temperatura spadnie nie niżej niż do -3 stopni Celsjusza. Wiele dni będzie słonecznych i taka aura opadom śniegu na pewno nie będzie sprzyjała. Inna sytuacja kształtuje się w styczniu oraz w lutym i w okresie tych dwóch miesięcy musimy być przygotowani na „powitanie” pierwszego porządnego śniegu. Od II połowy stycznia temperatura w dzień zacznie spadać do -5 stopni Celsjusza, a nocą nawet do -12 stopni Celsjusza. Będą to idealne warunki pogodowe dla śniegu, który pojawi się, jednak ja na razie nie wiadomo dokładnie podczas których dni. Podobna sytuacja będzie w lutym, gdy temperatura powietrza w dzień spadnie do -4 stopni Celsjusza natomiast nocą do maksymalnie 7 stopni poniżej zera. Taka aura będzie sprzyjała opadom śniegu, które w tym okresie mogą być obfite. Warto jednak wspomnieć, że sytuacja taka będzie trwała 3-4 tygodnie, a już w marcu zapowiadane są roztopy. Tegoroczna zima będzie więc wyjątkowo krótka. Inna sytuacja zapowiadana jest w górach, gdzie pierwsze regularne opady śniegu zapowiadane są już na przełomie października i listopada, wraz ze sporym mrozem. Jeśli wyjedziemy w góry to tego roku śniegu na pewno nie będzie nam brakować, w innych regionach będzie z tym kłopot.
  • Jak widać, tego roku na śnieg przyjdzie nam poczekać kilka ładnych miesięcy i dodatkowo trzeba będzie szybko wykorzystać taką aurę, ponieważ śnieg maksymalnie po miesiącu się stopi – wszystkiemu winna będzie zbyt ciepła zima. Niestety dla narciarzy, na kolejne opady będziemy musieli czekać przez prawie cały rok.

 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy spadnie śnieg 2015 2016?

wisebook na Facebook'u