Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Jaka pogoda na Wigilię 2015?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 05-09-2015 14:38
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 2117
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Anness
Niedostępny Ostatnio: 23-09-2015 21:13
Użytkownik: Anness
UżytkownikAnness
Imię i Nazwisko:Anna Kozik
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 75

Pogoda na Wigilię 2015?

  • Wigilia to szczególny dzień w roku, który świętują wszyscy katolicy. Spędzamy ten dzień z rodziną, a wieczorem spożywamy kolację, co poprzedza rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia. Wiele wtedy podróżujemy, dlatego warto sprawdzić jaka pogoda zapowiadana jest przez synoptyków na Wigilię w całej Polsce.
  • W Wigilię ważna jest ładna pogoda, szczególnie kiedy pokonujemy setki kilometrów aby dotrzeć do rodziny. Na szczęście na tegoroczną zimę synoptycy prognozują bardzo łagodną aurę, co dotyczy również Wigilii i całych świąt. Na północy kraju 24 grudnia w dzień temperatura powietrza ma wynosić około 5 stopni ciepła. Niestety, nie pojawi się wtedy słońce skryte za chmurami, jednak i tak jak na tę porę roku będzie bardzo ciepło. Wieczorem i nocą temperatura powietrza ulegnie obniżeniu i wyniesie -1 stopień Celsjusza. Biorąc pod uwagę centralną część Polski, temperatura powietrza w Wigilię w dzień ma wynosić około 5 stopni na plusie i podobnie jak na północy, dzień zapowiadany jest całkiem pochmurnie i bez słońca. Wieczorem i nocą temperatura powietrza spadnie do -1 stopnia Celsjusza. Jeśli przeniesiemy się na południe kraju, w Wigilię będziemy się mogli tam spodziewać temperatury wynoszącej w dzień około 6 stopni Celsjusza i ma to być w tym okresie najcieplejszy region z najładniejszą pogodą. Niestety tak jak i w innych regionach, również i na południu nie pojawi się wtedy słońce i 24 grudnia będzie całkiem zachmurzony. Wieczorem i nocą temperatura powietrza na południu ma wynosić 1 stopień powyżej zera. Warto wspomnieć, że podczas Wigilii w całej Polsce nie są zapowiadane opady śniegu, jednak pojawi się deszcz – padać ma w centralnej i północnej Polsce, natomiast na południu ani kropla deszczu nie jest zapowiadana. Na północy może pojawiać się lekki wiatr, który w innych regionach nie będzie odczuwalny. Na drogach warunki atmosferyczne powinny być dobre, co jednak nie znaczy, ze nie powinniśmy uważać i ściągnąć nogę z gazu.
  • Jak widać, pogoda w okresie Wigilii zapowiadana jest bardzo korzystnie w całym kraju. Będzie się dobrze podróżowało, chociaż niektórzy mogą być rozczarowani brakiem zimowej aury tego dnia. Cieszmy się jednak z tak ciepłej zimy, ponieważ dzięki temu minie nam ona o wiele szybciej już w marcu ustępując wiośnie.

 

 

 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na Wigilię 2015?

wisebook na Facebook'u