Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2015?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 05-09-2015 14:37
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 2004
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Anness
Niedostępny Ostatnio: 23-09-2015 21:13
Użytkownik: Anness
UżytkownikAnness
Imię i Nazwisko:Anna Kozik
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 75

Pogoda na Boże Narodzenie 2015 roku

  • Boże Narodzenie to jedno z najbardziej uroczystych świąt w kalendarzu każdego katolika. Jest to czas, który spędzamy na ogół w gronie rodziny i bliskich nam osób. Dużo podróżujemy, dlatego warto sprawdzić jaką pogodę na 25 grudnia zapowiadają dla całej Polski doświadczeni synoptycy.
  • W tym roku cała jesień oraz zima zapowiadają się wyjątkowo ciepło, przynajmniej według prognoz amerykańskich badaczy. Na szczęście takiego samego zdania są również polscy synoptycy, którzy zapowiadają ciepłe i przyjemne święta. W Boże Narodzenie na północy kraju temperatura powietrza w dzień ma wynosić około 7 stopni ciepła, a więc będzie naprawdę wiosennie. Niestety, tego dnia na niebie nie pojawi się słońce skryte za chmurami, jednak i tak nie popsuje nam to aury. Wieczorem i nocą temperatura powietrza obniży się, wynosząc 1 stopień ciepła. Biorąc pod uwagę centralną część Polski, na pogodę również nie powinniśmy narzekać. W Boże Narodzenie temperatura powietrza ciągu dnia ma wynosić około 5 stopni ciepła, a odczuwalna aura będzie nieco wyższa, z racji sporej ilości promieni słońca w tym dniu. Temperatura powietrza wieczorem i nocą tez będzie znośna, wynosząc 1 stopień na plusie. Jeśli przyjrzymy się południowemu krańcowi Polski, to 25 grudnia temperatura powietrza w dzień ma tam wynosić około 5 stopni na plusie. Również i tutaj dzień będzie słoneczny i praktycznie bez chmur, dzięki czemu odczuwalna aura będzie nieco wyższa. Dopiero wieczorem i nocą aura się ochłodzi, a na termometrze pojawi się 1 stopień powyżej zera. Warto również wspomnieć, że na Boże Narodzenie 2015 opady deszczu są zapowiadane tylko na północy kraju, w pozostałych regionach deszcz wcale się nie pojawi. Na północy oprócz deszczu mogą pojawiać się także porywy wiatru, których w innych regionach raczej nie będziemy odczuwać. Ogólnie jednak, pogoda wcale nie będzie najgorsza.
  • Na pewno większość Polaków ucieszy się z tak łagodnej pogody zapowiadanej na Boże Narodzenie nie tylko dlatego, że na drogach powinno być bezpieczniej. Ciepła zima pozwoli nam zaoszczędzić sporo na ogrzewaniu, co ważne jest szczególnie dla osób starszych i najuboższych. Mimo braku zimowej aury, która takiemu dniowi powinna towarzyszyć, cieszmy się że nie ma srogiego mrozu, który mógł dać nam się we znaki, jak podczas tzw. zim stulecia.

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2015?

wisebook na Facebook'u