Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Jak sadzić tulipany?


Doprecyzowanie pytania: kiedy i gdzie?
Dodano pytanie: 08-08-2014 11:08
Zapytał:
Użytkownik: wisteria wisteria (Agata Botko)
Niedostępny Ostatnio: 17-09-2014 15:41
Użytkownik: wisteria
Użytkownikwisteria
Imię i Nazwisko:Agata Botko
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 46

Popularność: 2294
Kategorie:Dom i OgródPodgrupaOgród
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: JRW
Niedostępny Ostatnio: 14-10-2014 15:55
Użytkownik: JRW
UżytkownikJRW
Imię i Nazwisko:Joanna P
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 35

     Tulipany to kwiaty nie wymagające zbyt częstej pielęgnacji, dlatego są często i chętnie kupowane. Wiosną dodadzą blasku każdemu ogrodowi, a także pięknie wyglądają jako dekoracja w flakonie. Tulipan należy do roślin wieloletnich, lubiących światło.  Jeśli chcemy je odpowiednio zasadzić, aby zakwitły na wiosnę należy  wybrać w swoim ogródku miejsce, do którego będzie docierało jak najwięcej promieni słonecznych.  Gleba powinna być żyzna, i miękka. Najlepszym rozwiązaniem jest wymieszanie ziemi uniwersalnej kupionej w sklepie z piaskiem i dodatkiem nawozu mineralnego.  

      Cebulki kwiatów nie powinny być pognite, czy poobijane. Do sadzenia wybieramy tylko te zdrowe, bez pęknięć, resztę wyrzucamy.  Najlepszym okresem do sadzenia tulipana jest przełom września i października. Dlatego zaraz po zakupie cebulek należy zabrać się do pracy.  Po przygotowaniu ziemi, zakopujemy  cebulki w dołku na głębokość  10 cm.  Gdy cebulki są większe możemy zakopać je nawet na głębokości 15 cm. Odległość między sadzonkami powinna wynosić około 8 cm. Kolejno regularnie podlewamy sadzonki niewielką ilością wody, a następnie gdy pojawią się pierwsze przymrozki posypujemy zasadzone miejsca korą lub gałęziami świerku.

     Tulipany to rośliny mrozoodporne. Kwitną na przełomie kwietnia i maja i przybierają różnorodne kolory. Należy pamiętać, że kwiaty te nie lubią wilgoci, dlatego trzeba ograniczyć również podlewanie. Gdy tulipany zaczynają przekwitać konieczne jest oberwanie resztek kwiatów. 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Dom i OgródPodgrupaOgród
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jak sadzić tulipany?

wisebook na Facebook'u