Strona wisebook.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w wisebook:

Czy na Wigilię 2015 spadnie śnieg?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 10-10-2015 07:01
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Masternak)
Niedostępny Ostatnio: 14-11-2017 16:44
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Masternak
Adres: 30-399 Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 2488

Popularność: 1809
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Janek
Niedostępny Ostatnio: 09-02-2016 15:56
Użytkownik: Janek
UżytkownikJanek
Imię i Nazwisko:Jan Kowalski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 63

Czy na Wigilię 2015 spadnie śnieg

Czym jest tak naprawdę Wigilia Bożego Narodzenia, jeśli w tym czasie nie pada śnieg? Często próbujemy się z tego śmiać, że teraz Boże Narodzenie bardziej pod względem pogody przypomina Wielkanoc.

Rzeczywiście w ostatnich latach, prawie we wszystkich regionach Polski, a już na pewno tych położonych na nizinach, ciężko było mówić w tym dniu o przymrozkach oraz opadach śniegu.

Niestety w tym roku prawdopodobnie historia znowu się powtórzy. Mianowicie będziemy mieli do czynienia z dość wysokimi dodatnimi temperaturami. Ale również trzeba być przygotowanym na dodatkowe warunki atmosferyczne, które niekoniecznie będą kojarzyć się ze Świętami Bożego Narodzenia. W całej Polsce ma być pochmurno i bardzo deszczowo.

Średnia temperatura w dzień Wigilijny ma się wahać od 4 do około 6 stopni Celsjusza. Najcieplej jak się okazuje ma być w okolicach Poznania. Rzeczywiście tam słupki rtęci mają wskazywać około 6 stopni Celsjusza. Natomiast najmniej będzie można odnotować w okolicach Białegostoku jak i również Zakopanego. Tam średnia temperatura w czasie Wigilii Bożego Narodzenia ma wynosić 3 stopnie Celsjusza. Pocieszającym faktem jest jedynie to, że kolejne dni mają być bardziej sprzyjające pod względem warunków klimatycznych. W związku z tym drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia możemy być przygotowani na lekkie opady śniegu na Południu, a także na Wschodzie kraju. 

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Czy na Wigilię 2015 spadnie śnieg?

wisebook na Facebook'u